FOR INDUSTRY FOR INDUSTRY
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Obory veletrhu
Strojírenství
Povrchové úpravy
Energetika a elektrotechnika
Logistika

Najdete na veletrhu - FOR INDUSTRY


70W vodíkový palivový článek pro pohon dronu

Vystavovatel: Univerzita Karlova, Matematicko-fyzikální fakulta - Hala - 3, Stánek - B28

Ľahký a účinný 70 W vodíkový palivový článok pre pohon dronu. Kompletne navrhnutý a skonštruovaný na pracovisku KFPP, MFF, UK s veľkým podielom práce študentov. Vodíkový článok využíva unikátnu technológiu nanoštrukturovaného tenkovrstvého katalyzátoru s minimálnym obsahom drahej platiny.

Charakteristika:
Ekologický, vysoko účinný typ pohonu. Výborný pomer "výkon/hmotnosť" pohonnej jednotky a paliva. Minimálne množstvo drahej platiny, v katalytických vrstvách a s tým spojené zníženie nákladov. Použitie 3D tlačiarne, CNC laseru, CNC sprejovania, či magentronového naprašovania zaručuje vysokú mier automatizácie výroby.


Kogenerační jednotka Micro T30 AP

Vystavovatel: TEDOM a.s. - Hala - 3, Stánek - A29

Kogenerační jednotka Micro T30 AP - typické vlastnosti:
Malé nároky na prostor - Kompaktní rozměry umožňující instalaci jednotky i do stísněných prostorů.
Plug & Play - Díky provedení vše v jednom a neventilované kapotě odpadají složité stavební úpravy.
Automatický provoz - Díky sofistikovanému řídicímu systému pracuje jednotka zcela automaticky.
Velmi tichý chod - Těsně uzavřený protihlukový kryt zaručuje tichý chod jednotky.
Dlouhá životnost - Kvalitní zpracování a pravidelná údržba zajišťují dlouhou životnost agregátu.
Nastavitelný elektrický rozvaděč - Oddělený otočný rozvaděč umožňuje nastavení polohy podle dispozic prostoru.
Možnosti nasazení - hotely a penziony, čističky odpadních vod, nemocnice, školy, aquaparky, nákupní centra, domovy pro seniory atd.


Dlouhotočné automaty MANURHIN

Vystavovatel: TAJMAC - ZPS a.s. - Hala - 3, Stánek - B16

Jediný český výrobce a jeden z mála evropských výrobců dlouhotočných CNC automatů, firma TAJMAC-ZPS ze Zlína, plánuje přivézt v květnu do Prahy hned tři modely ve Zlíně vyráběných strojů MANURHIN. Tři stroje MANURHIN na jedné výstavě či veletrhu firma doposud nikdy nepředstavila. Vysoká poptávka po těchto strojích na tuzemském trhu a rostoucí zájem návštěvníků i vystavovatelů o pražský veletrh FOR INDUSTRY tak vyústily v nový rekord. V současné době je již v tuzemsku instalováno přes 250 strojů MANURHIN u více než 70 firem. V roce 2018 otevře TAJMAC-ZPS novou montáž a bude tak umožněno navýšení kapacity výroby dlouhotočných CNC automatů MANURHIN, což umožní nejen uspokojit rostoucí poptávku v ČR a SR, ale i vstup na nové trhy, do kterých z důvodu malé kapacity nebylo dosud ekonomicky zajímavé investovat. Pro české zákazníky zabývající se soustružením dílů z tyče do průměru 32 mm je firma TAJMAC-ZPS atraktivní nejen produktivitou strojů (stroje MANURHIN obrábí materiál až 4 nástroji současně), ale také dostupností náhradních dílů, okamžitým servisem (v době akumulace práce může využít k servisu kapacitu pracovníků montáže) a rovněž silným týmem aplikačních techniků, který se zabývá technologickou podporou zákazníků strojů MANURHIN.


Vizualizace výrobní linky / Industry Visualizer

Vystavovatel: WE REFACTOR IT, organizační složka - Hala - 3, Stánek - C10

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Vizualizace výrobní linky v augmentované realitě, která běží na více AR platformách jako MS HoloLens, MS Mixed Reality, iOS a Android. Aplikace komunikuje realtime s platformou Siemens Technomatix v Testbedu ČVUT. Industry Visualizer je multiplatformní aplikace (MR/AR/VR), která je součástí projektu Testbed. Na projektu jsme spolupracovali s ČVUT, SIEMENS, Factorio, Škoda, Del, KUKA, ABRA a dalšími. Naše aplikace slouží k vizualizaci digitálního dvojčete výrobní linky včetně robotů. Aplikace komunikuje se serverem, který obvykle řídí fyzické roboty s tím rozdílem, že aplikace simuluje přítomnost daných fyzických strojů bez rozdílu funkčnosti serveru a zobrazuje jejich plnohodnotnou simulaci obvyklé činnosti.

Charakteristika:

Jedná se nejenom o formu zobrazení dat a 3D modelů a animací, ale také možnost interakce s fyzickým strojem na blízko i na dálku v aplikaci pomocí digitálního dvojčete projektovaného do prostoru uživatele.

Stávající uplatnění na trhu:

Prototyp vizualizace běží v Testbedu ČVUT a také ho používají testeři pro prezentaci klientům o tom, co se v Testbedu dělá.


Prototyp angulární kinematické soustavy

Vystavovatel: Střední průmyslová škola na Proseku - Hala - 3, Stánek - B26

Jedná se o výukový model angulární kinematické soustavy roboty, řízené Arduinem. Robot byl vyroben technologií 3D tisku.         

Charakteristika:

Model umožňuje zatraktivnit výuku programování pomocí jednočipových počítačů Arduino, kde si žáci mohou vyzkoušet řízení pohonů, nastavování poloh apod. Současně ukazuje praktickou aplikaci 3D tisku ve výuce.


Automatický zásobník na ukládání a výdej palet PALOMAT

Vystavovatel: Altic Point s.r.o. - Hala - 3, Stánek - C01

Toto automatické zařízení odstraňuje namáhavou ruční práci spojenou se skladováním palet a jejich manipulací. Díky Palomatu tak firmy ušetří náklady na pracovní síly a provoz manipulační techniky, výrazně ulehčí práci zaměstnancům, zlepší pracovní prostředí ve skladu nebo výrobě a v konečném důsledku zvýší ziskovost provozu. Palomat provádí automatické stohování palet nebo naopak vydává automaticky palety dle potřeb uživatele. Palety jsou vkládány nebo vyjímány jednoduše ručně vedeným paletovým vozíkem. Personálu skladu tak odpadá namáhavé zvedání palet nebo sundávání palet ze štosu nebo používání vysokozdvižných vozíků pro tyto činnosti. Práce s paletami se tak zrychlí a zefektivní. Sníží se zároveň riziko onemocnění a úrazů osob pracujících s paletami.


KEMPPI X8 MIG WELDER se systémem WELDEYE

Vystavovatel: ARC-H a.s. - Hala - 3, Stánek - C05

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Svařovací multiprocesní 500A zdroj pro MIG/MAG a MMA svařování se systémem komplexního monitorování svařovací výroby WeldEye a importovanými svařovacími postupy WPS. Cena dle vybavení cca 280 000 Kč. Dodací lhůta 14 dní.

Charakteristika:
X8 MIG WELDER je zařízení založené na nových pulzních a softwarových Wise procesech a funkcích pro náročné svařovací aplikace. Možnost prohlédnutí a aktivování svařovacího postupu WPS. Systém sledování výroby, který umožňuje monitorování vstupů a výstupů ze všech koutů světa díky Cloud based řešení.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba, středně těžký a těžký průmysl.


Svařovací vybavení pro přivařování svorníků a izolatérských trnů pomocí strojů vybavených akumulátorem

Vystavovatel: Hana Pospíšilová - PROWELD - Hala - 3, Stánek - C09

Svařovací vybavení pro přivařování svorníků a izolatérských trnů pomocí strojů vybavených akumulátorem zaručuje vyšší flexibilitu nasazení a rovněž snížení nároků na přípravu pracoviště v rozsahu elektro připojení. Relativně vysoká kapacita, počet svarů na jedno nabití umožňuje a zabezpečuje bezproblémové nasazení bez připojení do sítě a nutnosti dobíjení. V podstatě touto inovací, kondenzátorové přivařování svorníků bez nutnosti zapojení stroje do sítě 230 V, s akumulátorem, posouvá tuto techniku směrem k nářadí, které je možné použít prakticky všude. Logicky se zvyšuje také možnost nasazení.


Kalibrace-online

Vystavovatel: M&B Calibr, spol. s r.o. - Hala - 3, Stánek - A03

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Naše aplikace Kalibrace-online řeší kompletní on-line správu a přehled potřebných údajů k měřidlům a vybavení měřicí techniky ve firmách. Aplikace Kalibrace-online přináší inovaci do světa měřicí techniky.

Charakteristika:
Aplikace Kalibrace-online výrazně nahradí potřebné administrativní úkony, čímž významně ušetří čas a finance. Intuitivní uživatelské prostředí si hned uživatel osvojí i bez potřeby zaškolování. Poslání aplikace je automatizace a zefektivnění evidence kalibračních listů měřidel.
Stávající uplatnění na trhu:
První on-line aplikace na trhu pro automatizace správy a evidenci kalibračních listů.


STYLE 510x1350

Vystavovatel: STYLE CNC Machines CZ, s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B18

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

CNC soustruh obrábění kovu, litina, cena 62 000 EUR, dodání 4 týdny.

Charakteristika:

Jednoduché a rychlé programování, nízká cena, přesnost obrábění.

Stávající uplatnění na trhu:

Sériová výroba.


3D tiskárna Studio System

Vystavovatel: MCAE Systems, s.r.o. - Hala - 3, Stánek - C13

MCAE Systems představí první kancelářský 3D tiskový systém pro rychlé prototypování z kovu - Studio System od společnosti Desktop Metal. Tento systém je asi desetkrát levnější než stávající technologie. Jedná se o kompletní platformu zahrnující jak tiskárnu, tak prací zařízení i sintrovací pec. Dohromady tato zařízení dokážou vyrobit složité a náročné geometrie 3D dílů vytištěných z kovu přímo v kanceláři.

 

Výhody 3D tiskárny Studio System

Eliminuje potřebu drahých průmyslových zařízení. Na rozdíl od tradičních procesů kovového 3D tisku nevyžaduje žádné nebezpečné prášky, žádné lasery ani manipulaci s řeznými nástroji. Studio System využívá technologii Bound Metal Deposition (BMD), což je patentovaný proces pro přesné a opakovatelné díly, podobný nejbezpečnějšímu a nejpoužívanějšímu procesu 3D tisku z plastů, technologii FDM (Fused Deposition Modeling).
Zjednodušuje 3D tisk z kovu. Systém DM Studio nevyžaduje žádné specializované operátory. Pro zjednodušení celého pracovního procesu využívá cloudový software, takže konstruktéři mohou hladce přejít z CAD softwaru k tisku dílů. Jednoduše oddělitelné podpory umožňují ruční vyjímání těchto nosných konstrukcí, zatímco výměnné tiskové zásobníky zajišťují bezpečnou a rychlou výměnu materiálu.
Výrazně zvyšuje všestrannost prototypů. Nekonvenční systém je navržen tak, aby umožňoval výrobu prototypů ze stovek různých kovových slitin - stejných kovů, které se nyní obecně používají k sériové produkci dílů.


STYLE MC750

Vystavovatel: STYLE CNC Machines CZ, s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B18

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

CNC obráběcí centrum, litina, 71 000 EUR, dodání 4-5 týdnů.

Charakteristika:
Jednoduché a rychlé programování, nízká cena, přesnost obrábění, vhodné pro kusovou i sériovou výrobu.
Stávající uplatnění na trhu:
Sériová výroba.


Digitální odměřování polohy

Vystavovatel: JIRKA a spol., s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A15

Společnost v této oblasti představí nejnovější verze digitální indikace TS-MAX, magnetická lineární pravítka a samozřejmě i tradiční sortiment odměřování. Dále budou k vidění osvědčené digitální profilprojektory, které jsou oceňovány zákazníky pro jejich snadnou obsluhu, robustnost a cenovou dostupnost. Nedílnou součástí prezentace firmy bude ukázka měřidel a kontrolních přístrojů pro strojírenství.


Šroubový kompresor COMPACK 2

Vystavovatel: PRESS - HAMMER s.r.o. - Hala - 3, Stánek - B12

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

COMPACK představuje opravdovou revolucI na trhu a využívá veškerých technických a technologických standardů, které až doposud byly výsadou drahých průmyslových šroubových kompresorů. Díky antikondenzačnímu systému, který eliminuje problém s kondenzátem, je COMPACK navržen tak, aby pracoval diskontinuálně, tj. v pevných intervalech.

Charakteristika:
COMPACK se skládá z nejmodernějšího a nejmenšího systému pro výrobu stlačeného vzduchu, ve kterém jsou integrovány hlavní komponenty šroubového kompresoru (šroubový blok, separační nádrž, termostatický a pojistný ventil, sací ventil aj.) a výběr materiálu je taktéž průlomový: ocelové jádro v hliníkovém monobloku.
Stávající uplatnění na trhu:
Kompresor je vhodný především do provozů, kde je používán nepravidelně a kde běžné šroubové kompresory nelze použít (pneuservisy, malovýroba, strojírenská výroba atd.).


Elektronické nastavování tlumicí jednotky motocyklu

Vystavovatel: Střední průmyslová škola na Proseku - Hala - 3, Stánek - B26

Jedná se o přípravek pro elektronické nastavení tlumící jednotky motocyklu. Zařízení umožňuje nastavení komprese a odskoku zadní tlumící jednotky motocyklu prostřednictvím mikrokontróleru.  

Charakteristika:

Elektronické nastavování tlumící jednotky motocyklu, které normálně probíhá manuálně. Nastavení tlumící jednotky je možné realizovat pro více jízdních režimů.


Virtuální údržba / Siemens Machine

Vystavovatel: WE REFACTOR IT, organizační složka - Hala - 3, Stánek - C10

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Virtuální údržba je aplikace, která běží v augmentované realitě a je napojená OPC UA protokolem na Condition monitoring server. Uživatel může sledovat stav stroje, jeho monitorovací hodnoty a výsledky diagnostiky.         

Charakteristika:

Jedná se nejenom o formu zobrazení dat a 3D modelů a animací, ale také možnost interakce s fyzickým strojem na blízko i na dálku v aplikaci pomocí digitálního dvojčete projektovaného do prostrou uživatele.      

Stávající uplatnění na trhu:

Virtuální údržba se dodává společně se systémem Condition monitoringu firmy Siemens.


XY plotr s výměnnou hlavou

Vystavovatel: Střední průmyslová škola na Proseku - Hala - 3, Stánek - B26

Návrh a realizace XY ploteru s výměnnou hlavou. Ploter má pracovní prostor o velikosti A3. Základní hlavou je kreslicí hlava umožňující nakreslení libovolného obrazce pomocí vygenerovaného G-kódu. Současně bude v budoucnu možné vyměnit kreslicí hlavu za jiné typy hlav, např. za řezací hlavu.

Charakteristika:
Jedná se o zařízení, které je řízeno pomocí ISO kódu, jedná se tedy o univerzální zařízení. Obrázky pro vykreslení je možné generovat z libovolného obrázku pomocí vektorizace a následné vektory převést na dráhy stroje pomocí ISO kódu. Zařízení je možné použít na kreslení, vyřezávání či popisování.


Sériový robotický manipulátor se sférickou strukturou

Vystavovatel: Střední průmyslová škola na Proseku - Hala - 3, Stánek - B26

Jedná se o výukový model sférické kinematické soustavy roboty kompaktních rozměrů, řízené Arduinem. Robot kombinuje elektrické a pneumatické pohony.                     

Charakteristika:

Model umožňuje zatraktivnit výuku programování pomocí jednočipových počítačů Arduino. Současně kombinuje pneumatické a elektrické pohony. Zároveň má za cíl ukázat žákům bezpečnostní prvky strojů, např. Central stop.


Robotizované pracoviště CNC soustruh SBL 300 a spolupracující robot CR 7iAL

Vystavovatel: TST SERVIS a.s. - Hala - 3, Stánek - B19

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Automatizované soustružnické pracoviště - CNC soustruh SBL 300 a robot CR 71iAL. Oběžný průměr 530 mm, soustružený průměr 320 mm, točná délka 500 mm. Nástrojový systém - 12polohová hlava. Hydraulicky ovládaný koník. Řídicí systém Fanuc. Stroj spojený v jeden celek s robotem - akční dosah 710 mm, nosnost 7 kg, antikolizní systém. Základní cena cca 1,7 mil. Kč za CNC soustruh. Dodací lhůta dle požadavku a specifikace zákazníka 4-6 měsíců.

Charakteristika:
Robotizované pracoviště určené pro výkonové soustružení je vyráběno podle potřeb zákazníka jako pokračování řady dodávaných soustruhů při přechodu od klasických strojů k produktivní výrobě. Ve spojení s robotem je docíleno úspory pracovních sil a zkrácení vedlejších časů. Velké množství příslušenství rozšiřuje oblast použití.
Stávající uplatnění na trhu:
Začínající subjekty pro rozšíření výroby od kusové na sériovou. Uplatnění ve všech oborech strojírenské výroby. Stroj již úspěšně prošel počátečními stádii výroby a je nyní sériově vyráběn a dodáván.


Citizen Cincom L20E-2M10 LFV

Vystavovatel: CNC invest, s.r.o. - Hala - 3, Stánek - A23

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Dlouhotočný CNC soustruh do průměru obrábění 25 mm, cena cca 3 300 000 Kč podle výbavy.

Charakteristika:

Stroj Citizen L20E-2M10 LFV je vybaven unikátní patentovanou technologií nízkofrekvenčního obrábění, která zabraňuje tvorbě dlouhých třísek materiálu a jejich namotávání. Výhody dělení třísek:   

  • nikdy více namotání třísek na materiál či na nástroj ⇒ redukce obráběcí stopy
  • zkrácení času cyklu při obrábění otvorů jako např. vrtávání.  
  • zmenšení objemu třísek ve vaně na třísky
  • méně nabalený okraj (BUE).
Stávající uplatnění na trhu:

Stroje tohoto typu byly uvedeny na evropský trh v roce 2016 - v ČR v současné době pracuje 10 strojů.


  Obnovitelná energie
Obnovitelná energie Živé vysílání TZB-info a ESTAV.cz z FOR ARCH 2018 - záznam rozhovorů FOR ARCH 2018 skončil, jakým tématům se věnoval letos? Slnečné kolektory z THERMO/SOLARU odolajú hurikánu s rýchlosťou 230 km/h Smlouva o dílo, pasivní klinika a smart home na FOR ARCH 2018 Vyhlášeny nejlepší exponáty veletrhu FOR ARCH 2018. Které to jsou? Setkání osobností, novinek a zákazníků, to je letošní FOR ARCH 2018
Závěrečná zpráva 2018

Závěrečná zpráva 2017

Závěrečná zpráva 2016

Závěrečná zpráva 2015

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje