FOR INDUSTRY
Odebírat novinky
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Obory veletrhu
Strojírenství
Povrchové úpravy
Energetika a elektrotechnika
Logistika

Průmyslové veletrhy Praha představily technické novinky, ocenili je také odborníci


Průmyslové veletrhy Praha představily technické novinky, ocenili je také odborníci

Tradiční součástí programu průmyslových veletrhů je ocenění nejlepších vystavených výrobků či technologií GRAND PRIX. Do soutěže se letos přihlásilo celkem 13 inovativních exponátů, které se veřejnosti představily na veletrzích FOR INDUSTRY, FOR SURFACE, FOR ENERGO Smart, FOR LOGISTIC, FOR WELD a FOR INFOSYS.

Odborná komise hodnotila přihlášené exponáty podle jeho technických parametrů, progresivní použité technologie, materiálového zpracování, energetické úspornosti a ekologického hlediska. V komisi zasedli Doc. Ing. Stanislav Maňas, CSc. (Ústav výrobních strojů a zařízení – FS ČVUT, Českomoravská společnost pro automatizaci), Ing. Bedřich Kopřiva, CSc. (České vysoké učení technické – Fakulta strojní) a Ing. Lukáš Procházka (Střední průmyslová škola na Proseku).

Udělené ceny GRAND PRIX:

  • ocenění získala společnost TAJMAC-ZPS za CNC dlouhotočný automat Manurhin K´MX 916 Clever, který je určen pro obrábění větších sérií složitějších dílů.
  • společnost BONEGA ocenila odborná komise za online projekt „Ověření návrhu.cz“, který slouží pro automatické generování dokumentace k tzv. ověření návrhu rozvaděčů.
  • společnost STYLE CNC Machines B.V. získala cenu za CNC frézku na obrábění kovu STYLE BT1500E. Vyznačuje se řídicím systémem s intuitivní obsluhou včetně přípravy programu při zachování vysoké přesnosti při obrábění. Výhodou je i možnost využití pro kusovou výrobu.

 

Čestné uznání GRAND PRIX získala:

  • společnost MEICO SYSTEM´S za softwarové a cloudové modulární řešení pro podnikatele Mtool. Systém Mtool spravuje veškerá legislativní a interní data a termíny v oblastech personalistiky a správy technických zařízení budov a vozového parku.
  • společnost GF Machining Solutions za automatizační systém WPT1+. Jedná se o robot s integrovaným systémem zásobníků, který zvládne bezobslužný provoz jednoho až dvou strojů libovolné technologie a představuje tak efektivní řešení pro maximální využití časového fondu výrobních strojů.

 

Cenu TOP EXPO za nejpůsobivější expozici si odnesly firmy KEYENCE INTERNATIONAL

BELGIUM NV/SA a Asseco Solutions, a.s..

 

Fotogalerie je k nahlédnutí zde.

 

Děkujeme všem zúčastněným a gratulujeme vítězům.


Více
Závěrečná zpráva 2018

Závěrečná zpráva 2017

Závěrečná zpráva 2016

Závěrečná zpráva 2015

Facebook