FOR INDUSTRY
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Obory veletrhu
Strojírenství
Povrchové úpravy
Energetika a elektrotechnika
Logistika

Industrial trade fair FOR INDUSTRY 2018 in numbers


Industrial trade fair FOR INDUSTRY 2018 in numbers

During 15 - 18 May there were  172 exhibitors  presenting at the industrial trade fair FOR INDUSTRY 2018 and FOR JOBS at PVA EXPO Prague.  7 492 visitors and 52 accredited journalists  took part in the trade fair.

 

Within 4 days of the trade fair you might have enjoyed the accompanying programme – for example ENERGO SUMMIT or Meeting of leaders of Czech industry and export.

 

As every year, the expert jury awarded the winners of the GRAND PRIX competition where the most innovative technologies are evaluated. For the first time in the history there were running the GRAND PRIX Junior competition that was focused on the projects of the university and high school students.

 

The FOR INDUSTRY  2018 photogallery .


Více
  Obnovitelná energie
Obnovitelná energie Přihlaste se na konferenci Nové hodnocení energetické náročnosti budov ČEZ se předběžně dohodl s EMH na investici do projektu na lithium Reuters: OPEC+ zřejmě prodlouží snížení těžby do června Český trh se dřevem se zhroutil, kvůli suchu a kůrovci se prodává i do Číny Projekt SAS Jeseník získal 1. místo v rámci ČEEP 2018 v kategorii Inovace Výrobci elektřiny z obnovitelných zdrojů se připravují na kontroly překompenzace
Závěrečná zpráva 2018

Závěrečná zpráva 2017

Závěrečná zpráva 2016

Závěrečná zpráva 2015

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje