FOR INDUSTRY FOR INDUSTRY
Organizátor


ABF, a.s.

Najdete na veletrhu - FOR INDUSTRY


Asociace pro tepelné zpracování kovů, z.s.

Vystavovatel: Asociace pro tepelné zpracování kovů - Hala -

Asociace pro tepelné zpracování kovů (dále jen ATZK) je nezávislá odborná organizace vzniklá dobrovolným sdružením právnických osob. ATZK navazuje a udržuje organizační i odborné styky se zahraničními asociacemi, zejména s Mezinárodní společností tepelného zpracování a povrchových technologií a s německou společností AWT Svým členům nabízíme cenově zvýhodněnou účast na technických seminářích ATZK, spoluúčast na organizování odborných seminářů, školení určená ke zvyšování odborné úrovně v oboru tepelného zpracování, informace získané ze zahraničních i tuzemských odborných publikací apod.


Nově mezi vystavovateli společnost STYLE CNC Machines Czech Republic

Vystavovatel: Style CNC Machines - Hala 3 - B17

STYLE CNC Machines vyrábí obráběcí stroje s vlastním řídicím systémem od roku 1991 a působí v 17 zemích světa. Má explicitní zaměření na soustružení nebo frézování jednotlivých kusů a malých sérií. Filozofií společnosti je zkrátit programovací čas (a tím čas výměny) na minimum. Jelikož u malých sérií je nejdůležitější jednoduchost práce, všechny jejich stroje STYLE jsou vybaveny řízením STYLE 4 Control. Na veletrhu FOR INDUSTRY bude k vidění soustruh STYLE 510 a frézka BT 1500E.


Fehlmann Picomax 20 Přesný vrtací a frézovací stroj PICOMAX® 20 s elektronickou regulací otáček vřetena a digitálním odměřováním

Vystavovatel: ALFLETH Engineering AG - Hala 3 - A21

Přesný vrtací a frézovací stroj s jasným konceptem a jednoduchým ovládáním. FEHLMANN PICOMAX 20 je nadmíru snadno ovladatelný stroj, velmi robustní a s velmi snadnou obsluhou. Jeho použití je velmi univerzální, ve veškerých mechanických a elektrických průmyslových odděleních, nástrojárnách, opravnách, laboratořích či ve školách.


Asociace pro tepelné zpracování kovů, z.s.

Vystavovatel: Asociace pro tepelné zpracování kovů - Hala -

Asociace pro tepelné zpracování kovů (dále jen ATZK) je nezávislá odborná organizace vzniklá dobrovolným sdružením právnických osob. ATZK navazuje a udržuje organizační i odborné styky se zahraničními asociacemi, zejména s Mezinárodní společností tepelného zpracování a povrchových technologií a s německou společností AWT Svým členům nabízíme cenově zvýhodněnou účast na technických seminářích ATZK, spoluúčast na organizování odborných seminářů, školení určená ke zvyšování odborné úrovně v oboru tepelného zpracování, informace získané ze zahraničních i tuzemských odborných publikací apod.


Patentujte s Úřadem průmyslového vlastnictví ČR

Vystavovatel: Úřad průmyslového vlastnictví - Hala 3 - B06

Úřad průmyslového vlastnictví (ÚPV) je jedním z ústředních orgánů státní správy České republiky a plní kromě funkce patentového a známkového úřadu také funkci speciálního informačního centra průmyslového vlastnictví. ÚPV se zabývá vzděláváním veřejnosti o průmyslových právech formou e-learningových kurzů a pravidelných seminářů. Řadu průmyslově právních informací Úřad veřejnosti zprostředkovává také prostřednictvím Internetu. Na Internetu jsou k dispozici také rešeršní databáze – je to databáze patentů a užitných vzorů, databáze ochranných známek, databáze průmyslových vzorů a databáze označení původu a zeměpisných označení. V těchto systémech je možné bezplatně provádět informativní rešerše. Na stánku Úřadu průmyslového vlastnictví mají návštěvníci možnost se seznámit také s informacemi o Visegrádském patentovém institutu (VPI), který je mezivládní organizací pro spolupráci na poli patentové ochrany a svou činnost zahájil 1. 7. 2016. Pro návštěvníky jsou na stánku připraveny i další informace o ochraně průmyslových práv a o národních a zahraničních informačních databázích průmyslových práv, které ÚPV zpřístupňuje na svých internetových stránkách, s ukázkami, jak si v nich vyhledat informace o stavu techniky. Návštěvníci mohou také konzultovat různé otázky související s oborem průmyslových práv.


CNC dlouhotočný automat Manurhin K´MX 916 Clever

Vystavovatel: TAJMAC - ZPS a.s. - Hala 3 - B16

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Vysoce produktivní CNC dlouhotočný automat pro obrábění tyčového materiálu pro průměr 16mm, respektive 20mm. Stroj má 11 řízených os, z toho 9 lineárních a 2 rotační, dvě vřetena a nástrojovou hlavu s 12 polohami. Je určen pro obrábění větších sérií složitějších dílů.

Charakteristika:
Dvě vřetena, dva nástrojové suporty a nástrojová hlava, 9 řízených lineárních os umožňují na tomto stroji obrábět dílec 4 nástroji současně. Stroj má celkem 34 nástrojových poloh, 22 může být poháněných. Nástrojová hlava se pohybuje v osách X, Y, Z. Pojezd v ose Z je až 60mm. Na hlavním vřetenu tak soustruží 2 různé operace současně.


Profesní karta inženýra – „engineerING card“ – doklad kvality

Vystavovatel: Český svaz vědeckotechnických společností - Hala 3 - A06

Český svaz vědeckotechnických společností vydává evropskou profesní kartu inženýra pro absolventy bakalářského a magisterského cyklu inženýrských vzdělávacích programů. Cílem zavedení této karty je především zvýšení a podpora mobility inženýrů v rámci pracovního trhu EU. Profesní karta inženýra dokumentuje kvalitu vzdělání a profesní kompetence držitele karty. Údaje na kartě se týkají dosaženého vzdělání, jeho praxe a dalšího profesního vzdělávání. Karta zaručuje, že informace, kterými se držitel karty prokazuje, jsou nejen ověřené, ale i v souladu s Evropským rámcem kvalifikací. Karta přináší prospěch svým držitelům i potenciálním zaměstnavatelům. Zjednodušuje totiž prokazování kvalifikace při získávání zaměstnání. Komunita inženýrů je tak vlaštovkou mezi profesemi a svým úsilím podporuje ambiciózní cíle, které má Evropa před sebou. Jedním z nich je zvýšení a podpora mobility pracovních sil.


Profesionální 3D tiskárny a 3D skenery navržené pro průmyslové využití

Vystavovatel: 3D plus s.r.o. - Hala 3 - B26

Společnost 3D plus s.r.o. byla založena roku 2017 s jasnou vizí, sestavit tým profesionálů s cílem poskytovat komplexní řešení zákazníkům v oblasti 3D technologií. Nabízíme: • 3D tiskárny FFF(FDM) až do rozměru pracovní plochy 800x800mm • 3D tiskárny SLA, SLS, SLM • 3D optické metrologické skenery s blue LED, laserové ruční skenery, CAD skenery • Služby - "Rapid Prototyping" - vakuové lití a povrchové úpravy prototypů. • Služby v oblasti 3D grafického modelování - 3D grafika, vizualizace, design. • Realizace prototypových sérií Naši partneři: 3D Shining - 3D optické skenery – technologie modrého strukturovaného světla, laserové technologie 3D tiskárny SLA,SLS,SLM. Verashape - Průmyslové 3D tiskárny s vyhřívanou komorou do rozměru pracovní plochy 800x800mm.


STAR SB-20RG CNC automat pro podélné soustružení s řízením Fanuc 0i-TD a standardním příslušenstvím

Vystavovatel: ALFLETH Engineering AG - Hala 3 - A21

Nyní s nebo bez vodicího pouzdra. Neustálý vývoj ekonomicky výhodné řady SB odpovídá nejnovějším potřebám. Stroj SB-20RG s nebo bez vodicího pouzdra – jako krátkotočný soustruh nebo dlouhotoč. Nepřehlédněte: • výborná cena v poměru k výkonu • osa C na hlavním vřetenu a protivřetenu • vylepšené opracování zadní strany díky 4 pozicím pro poháněné nástroje a velký výběr opcí umožňující optimální výkon


Boty s hydraulickým závěsem a pružinou v podpatku

Vystavovatel: 3K Engineering s.r.o. - Hala 3 - B28

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Prototyp, který kombinuje tradiční výrobu a rychlé prototypování. Pro tento design použil umělec 3D technologii skenování a 3D tisku, čímž vtiskl umělecké práci technologickou a moderní estetiku.Africké dřevo bylo opracováno a přírodně vyčiněná kůže byla v ateliéru vytvarována a nabarvena. Na hydraulický systém byla použita nerezová ocel.

Charakteristika:
Jedná se o spojení technologických prvků s moderní módou. Unikátní estetika, která není kompromisem pohodlnosti.


Zmorph 2.0 SX

Vystavovatel: 3K Engineering s.r.o. - Hala 3 - B28

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Multifunkční zařízení Zmorph. 3D tiskárna, CNC frézka a laser v jediném stroji. Snadná manipulace, intuitivní ovládání zařízení a bezpěčná práce v regulovaném prostředí. Pracovní plocha: 250x235x165 mm; Rozměry: 530x555x480 mm; Váha: 20 kg s balením; mpp: 14 micronů pro osy X a Y, 0,6 micronů pro Z

Charakteristika:
Jedná se o universální pracovní nástroj, jeho uplatnění člověk snadno najde v zaměstnání, doma či při vzdělávání. Za jeho pomoci se dá zdokonalit mnoho technologických postupů, zkrátit čas realizace, snížit její náklady, ale i zdokonalit výsledek.


Oslavte 25. výročí založení firmy Profika

Vystavovatel: PROFIKA s.r.o. - Hala 3 - A25

Strojírenská firma PROFIKA s.r.o. vznikla v roce 1992. Od vstupu výrobců na evropský trh PROFIKA výhradně zastupuje koncern HYUNDAI WIA divizi obráběcích CNC strojů a výrobce dlouhotočných přesných CNC automatů švýcarského typu ( Swiss-type) HANWHA Corporation. Oba jihokorejští výrobci prostřednictvím firmy PROFIKA desítky let dodává a servisují CNC stroje v nepřetržitých, produktivních a vysoce přesných provozech, v Česku a Slovenské republice. Profika zve všechny fanoušky krásných CNC strojů, prvotřídního a řemeslného zpracování technických detailů na veletrh FOR INDUSTRY a slibují, že se bude na co dívat!


CNC bezhrotá bruska PALMARY FCL-18-3

Vystavovatel: TAIMA spol. s r.o. - Hala 3 - B20

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Komplexní bezobslužné pracoviště CNC bezhroté brusky se třemi řízenými osami a rychlým portálovým zakladačem s dynamickým řízením pohybu ve vstupní i výstupní části. Standardní broušený průměr součástí: ø 1 - ø 60 mm, průměr brusného kotouče: 455 mm, šířka brusného kotouče: 255 mm. Cena stroje: 131 800,00 Eur, cena daného pracoviště: 210 000,00 Eur. Dodací lhůta: 4 měsíce.

Charakteristika:
Bezhroté broušení zapichovacím způsobem několika průměrů současně a jejich průběžná korekce bez potřeby orovnávací šablony, vysoká opakovaná přesnost, pracoviště je plně automatizováno bez nutnosti manuální manipulace s obrobky, nadstandardní komfort obsluhy, snadné a rychlé přenastavení na jiný typ obrobku.


BOUKAL představuje novou řadu frézek SERVO

Vystavovatel: BOUKAL s.r.o. - Hala 3 - A09

Společnost BOUKAL s.r.o. se na letošním ročníku opět představí s širokou škálou kovoobráběcích strojů, zejména značek Bernardo a Proxxon. Největším lákadlem bude frézka Bernardo z nové řady SERVO. Dále na stánku naleznete jak malé stroje určené pro kutily či modeláře, tak i větší stroje vhodné do výrobních hal nebo pro školní výuku. Zároveň BOUKAL představí svoje nové logo a firemní grafiku. Přijďte se poradit, nebo si jenom popovídat. Budeme se na Vás těšit!


Boty s pneumaticko-hydrulickým podpatkem

Vystavovatel: 3K Engineering s.r.o. - Hala 3 - B28

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Prototyp, který kombinuje tradiční výrobu a rychlé prototypování. Pro tento design použila uměkyně technologie 3D skenování a 3D tiskařských technologií, což dodává designu silnou moderní a technologickou estetiku.Přírodně vyčiněná kůže byla v ateliéru tvarována a barvena. Pneumaticko-hydraulický systém byl přizpůsoben potřebám návrhu. Umělcem na míru zhotovený klenot jako zavírací systém.

Charakteristika:
Jedná se o spojení technologických prvků s moderní módou. Unikátní estetika, která není kompromisem pohodlnosti.


Automatizační systém WPT1+

Vystavovatel: GF Machining Solutions s.r.o. - Hala 3 - A24

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Sofistikovaný robot s integrovaným systémem zásobníků. Primární určení pro bezobslužný provoz jednoho nebo dvou strojů libovolné technologie nebo jejich kombinace (frézování, EDM hloubení, EDM řezání, laser, CMM, atd.) Aut. buňka s WPT1+ disponuje vlastním SW pro job management, což umožňuje maximálně efektivně realizovat obrábění dílců bez ohledu na jejich sériovost od kusové přes malo a velko sériovou až po hromadnou výrobu.

Charakteristika:
Nejefektivnější řešení pro maximální využití časového fondu obráběcích strojů při extrémně nízkých nákladech pro nastolení pracovního režimu 24/7 pro libovolnou technologii. Uživatelsky velmi přívětivý systém, který enormně zvyšuje produktivitu výrobního provozu při současném řešení jedné z nejpalčivějších otázek současnosti a to nedostatek techniků, operátorů, programátorů a obsluh obráběcích strojů.


Kooperativní šestiosé roboty

Vystavovatel: EXACTEC - Hala 3 - A01

Kooperativní šestiosé roboty spolupracují nejen s lidmi, ale i s ostatními zařízeními, jako jsou například SCARA či Desktop roboty.


Průmyslové značení od LIFTEC CZ

Vystavovatel: LIFTEC CZ spol. s r.o. - Hala 3 - C13

Nabízíme prodej, servis a pronájem bezkontaktních i kontaktních technologií označování výrobků nebo obalů (datum výroby a spotřeby, šarže, čárové kódy, datamatrix, jednoduchá grafika). Technologie průmyslového značení jako jsou inkjet, laser, mikroúder, horká ražba, termotransfer jsou vhodné zejména pro výrobce větších sérií. Průmyslové značení - tisk etiket jsme schopni nahradit přímým potiskem materiálu a tím snížit náklady na značení výrobků! Zařízení dodáme na klíč včetně integrace do výrobního procesu.


Elektroerozivní drátová řezačka

Vystavovatel: GF Machining Solutions s.r.o. - Hala 3 - A24

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Elektroerozivní drátová řezačka - pracovní prostor 1200x700x400mm, max. hmotnost obrobku 1500kg, pojezdy v osách x,y,z - 550x350x400mm, pojezd v osách U,V - 550x350, max. rychlost pojezdů v osách x,y,u,v - 3m/min, integlovaná antikolizní ochrana (ICP), obrábění kuželových ploch s parametry 45°/400mm, max. řezná rychlost 400 mm2/min, drsnosti obrobené plochy Ra 0,1; dosahovaná přesnost obrábění ±2µm

Charakteristika:
Excelentní EDM drátová řezačka s unikátním koncepcí, kontrukčním řešením a výkoností generátoru. Stroj je díky svým unikátním výkonovým parametrů řešením s nejkratší návratností investice ve své kategorii. Stroj disponuje unikátní kombinací funkcionalit, která uživateli volit režim dle jeho aktuálních potřeb a priorit.


15. kurz pro technické kontrolory v rámci FOR INDUSTRY

Vystavovatel: Česká metrologická společnost - Hala 3 - A29

Česká metrologická společnost, z.s. je dobrovolným sdružením fyzických a právnických osob, jehož cílem je přispívat k rozvoji metrologie, měření a zkoušení a pořádá pro členy ČMS zájemce o metrologii řadu odborných akcí. V pátek 11. května 2017 se v rámci odborného doprovodného programu veletrhu FOR INDUSTRY uskuteční přímo v PVA EXPO PRAHA v Letňanech kurz pro technické kontrolory. Účelem kurzu je seznámit posluchače s organizací a metodami práce technické kontroly, s kontrolní technologií a návazností kontrolních operací na předchozí výrobní operace, s řízením kvality a technické kontroly s podporou počítače. Přednášky budou doplněny praktickými příklady jak z oblasti kusové a malosériové výroby, tak i velkosériové výroby - více o kurzu na www.csvts.cz.


Brusné a řezné kotouče CERCUT

Vystavovatel: Turbin s.r.o. - Hala 3 - C11

Výrobek přihlášen do soutěže GRAND PRIX

Brusné a řezné kotouče do ručních úhlových brusek se speciálním keramickým zrnem, vyrábí se v průměrech 115, 125, 150, 180 a 230mm

Charakteristika:
Nová kvalita kotoučů do úhlových brusek, rychlé řezání a broušení ocelí díky speciální směsi keramických zrn, vyšší komfort práce, šetří čas, energii a peníze, velmi nízký úbytek kotouče během používání


Přední výrobce kapalin a maziv poprvé na veletrhu FOR INDUSTRY

Vystavovatel: MOTUL Deutschland GmbH - Hala 3 - C09

MOTULTECH vyvíjí, vyrábí a prodává maziva pro průmyslovou produkci. Specializuje se na řadu odvětví - od použití procesních kapalin a maziv převážně v automobilovém a leteckém průmyslu až po extruzi hliníku a produkty spojené s tepelným zpracováním kovů. Výrobní závod tak dostane k dispozici nejen produkty šité na míru konkrétní aplikace a spojený servis, ale zároveň komplexní řešení pro optimalizaci olejového hospodářství a zvýšení produktivity.


Obnovitelná energie
Obnovitelná energie Příští týden se koná Den otevřených dveří slunečních elektráren Těžbě lithia v Krušných horách jsou v Dubí nakloněni Vyřízení dotace na systém Solar KERBEROS Solární letoun pro stratosféru poprvé letěl, zatím ale nízko Fronius Solar Energy na veletrhu Intersolar 2017 V Kozmicích opět budí vášně projekt větrné elektrárny
Závěrečná zpráva 2016-330

Závěrečná zpráva 2015

Facebook